Beylikdüzü’nde 18 bin kişiye aşure ikram edildi

Beylikdüzü Belediyesi tarafından Muharrem Ayı dolayısıyla Beylikdüzü Mutfak’ta dev kazanlarda pişirilen aşureler 18 bin kişiye ikram edildi. İlçenin birçok noktasında gerçekleşen dağıtımlara katılarak vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikramı yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, dayanışma ve paylaşmanın önemine vurgu yaparak, “Muharrem Ayı’nın birlik ve beraberliğimizi daim kılmasını diliyorum” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından birliğin, beraberliğin ve paylaşmanın simgesi olan Muharrem Ayı dolayısıyla Beylikdüzü Mutfak’ta hazırlanan 18 bin aşure vatandaşlara ikram edildi. Cami, meydan ve pazarlarda aşure dağıtımı yapan Belediye, ilk dağıtımını metrobüs meydanında gerçekleştirdi. Aşure dağıtımlarına katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri ile birlikte vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

 

Çalık: Birlik ve beraberliğimiz daim olsun

Vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikramı yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Muharrem Ayı’nın dayanışma ve paylaşma ayı olduğunu vurgulayarak, “Muharrem Ayı’nın birliğini ve bereketini, Beylikdüzü Mutfak’ta pişen aşureleri komşularımızla paylaşarak yaşadık. Muharrem ayı münasebetiyle her sene geleneksel hale getirdiğimiz aşure dağıtımını ilçenin birçok noktasında gerçekleştiriyoruz. Aşure paylaşım ve berekettir. Bu mübarek ayın birlik ve berberliğimizi daim kılmasını ve kardeşlik içerisinde nice aşure günleri yaşamayı diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir