İngilizler Mesut Özil’in servetini açıkladı! Büyük yatırım

Mesut Özil’in futbolu bırakmasını internette ilk haber olarak veren Marca gazetesi, 34 yaşında sahalara veda eden futbolcunun kariyerindeki en iyi dönemini Werder Bremen, Real Madrid ve Arsenal ile Almanya Milli Takımı’nda oynadığı yıllar olduğunu ve bu dönemlerde “dünyadaki tüm futbolseverlere iyi futbol izlettirdiğini” yazdı.

FUTBOL HARİCİ İŞLER DE YAPIYOR
Futbol hayatı boyunca farklı işler de yapan Mesut Özil’in kripto para birimi, e-spor yatırımı, giyim markası gibi girişimleri bulunuyor.

KAFE ZİNCİRİNE SAHİP
Mesut Özil kafe zincirlerine sahip… 39 Steps Coffee Haus’un patronu olan Mesut Özil’in daha çok İngiltere’de mekanları bulunsa da 33 yaşındaki süperstarın en yakın zamanda kafelerini İstanbul başta olmak üzere Türkiye’de de faaliyete geçirmeyi hedeflediği biliniyor.

Tekstil sektörüne de giren Mesut Özil ‘M10′ markasını kurdu. Adının baş harfi ve uzun yıllar giydiği ’10’ numaralı formadan yola çıkarak özel bir logo tasarlattı. Bu marka spor giyim üzerine çalışmalarına devam ediyor ve Mesut Özil’e futbol dışında da para kazandırıyor.

Mesut Özil 2019’da kozmetik işine de girdi. Eşi Amine Gülşe’yle beraber CTZN adlı kozmetik firmasına ortak olan tecrübeli oyuncu, Ada ve Avrupa’nın ardından Amerika pazarına da girerek kozmetik alanında da işlerini oldukça büyüttü.

Günümüzde oldukça sık duyduğumuz ‘kripto para’ borsasına da Mesut Özil el atmış durumda. Uzun süredir bu konuda ekibiyle çalışmalarını sürdüren başarılı oyuncu ‘M10 Token’ adı altında bir kripto parayı piyasaya sundu.

SERVETİNİ AÇIKLADILAR
İngiliz The Sun gazetesi Özil’in futbol kariyeri boyunca elde ettiği serveti gündeme getirdi. Toplam serveti 100 milyon sterlini bulan Mesut Özil’in kazandığı ücret dudak uçuklattı.

FUTBOL KULÜBÜ HİSSEDARI
Mesut Özil futbol için de yatırımlar yapıyor. Yıldız oyuncu, Meksika ekibi Necaxa’nın hissedarlarından. Meksika’nın en üst ligi Clausura’da mücadele eden Necaxa’nın müzesinde tam 10 kupa bulunuyor.

SPOR KLİNİĞİ İŞLETİYOR
Mesut, Arsenal’dan eski takım arkadaşları Aaron Ramsey ve Petr Cech’le aynı zamanda ortak. 3 yıldız futbolcu İngiltere’nin başkenti Londra’da bir spor kliniği işletiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir