Orkun Kökçü, Mourinho’nun taktiğini boşa çıkardı

 

UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final ilk maçında Orkun Kökçü’nün formasını giydiği Feyenoord evinde Roma’yı 1-0 mağlup etti. Hollanda ekibinin golü 53. dakikada Mats Wieffer’den geldi. Karşılaşmada başarılı bir performans sergileyen takımının kaptanı Orkun, maçın tek golünde asisti yapan Idrissi’ye pası veren isimdi.

Hollanda basını ev sahibi ekibin, rakip takımın taktiğini merkezinde Orkun Kökçü’nün yer aldığı bir stratejiyle yendiğini yazdı. Voetbal International’in maç analizinde Roma teknik direktörü Jose Mourinho’nun planının Orkun ile boşa çıkarıldığından bahsedildi.

ORKUN MARKAJDAN SIYRILDI

Mourinho’nun Rotterdam’daki dizilişinin, Orkun Kökçü’nün Feyenoord’un ana tehlikesi olarak belirlendiğini ve buna önlem alınmaya çalışıldığını gösterdiği vurgulandı, ancak buna karşın Türk futbolcunun bu markajdan sıyrıldığı ifade edildi. Bu noktada, gol pozisyonunda da olduğu gibi geriden attığı tehlike yaratan paslara dikkat çekildi, İtalyan ekibinin savunmasının arkasına gönderdiği toplara işaret edildi.

Orkun Kökçü Roma karşısındaki performansıyla UEFA Avrupa Ligi’nde haftanın oyuncusu adaylarından gösterildi. Manchester United’dan Sabitzer, Belçika ekibi Saint Gilloise’den Boniface ve Juventus’tan Gatti, UEFA tarafından diğer adaylar olarak sunuldu. Manu’nun 2-2’lik Sevilla karşılaşmasında takımının iki golünü de kaydeden Sabitzer, en çok oyu toplayarak haftanın oyuncusu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir