73 bin liralık vekil maaşını yetersiz bulan AKP’li Bayraktar, ayda iki toplantıya katılarak 67 bin TL daha alıyormuş

Geçtiğimiz günlerde milletvekili maaşının yetersiz olduğunu söyleyen AKP Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar’ın ikinci bir maaşı daha olduğu ortaya çıktı.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre Bayraktar’ın FİSKOBİRLİK’teki görevini bırakmadığı ve ayda iki toplantıya katılarak 67 bin lira kazandığı ortaya çıktı.

Bayraktar 67 bin liralık kazancının yanında kurumun tüm imkânlarından faydalanırken, Sakarya ve Giresun’da iki farklı makam aracına sahip.

Bir dönem FİSKOBİRLİK’te Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapan, aynı zamanda Trabzon şube ortağı olan Murat Akyol, 2021-2022 dönemi mali tablosuna dair değerlendirmede bulundu.

Akyol, “Birlik tarafından hazırlanan ve delegelere sunulan gelir tablosuna göre FİSKOBİRLİK’in 2021-2022 arası 1 yıllık dönemde 1.8 milyon lira kar ettiği görülmektedir. Oysa ki aynı döneme ilişkin bağımsız denetim raporunda 2 milyon liranın üzerinde zarar oluştuğu ifade edilmektedir. Yani ortada kâr yoktur. Lütfi Bayraktar göreve geldiği gündem beri birliğin gayri menkullerini satıyor. Ama kurum hâlâ zarar ediyor. Sadece geçen yıl banka ve finans kuruluşlarına olan borcu 135 milyon 600 bin lira” dedi.

Haberin tamamı için:
https://t24.com.tr/haber/akp-li-bayraktar-73-bini-asan-milletvekili-maasini-yetersiz-buldu-bu-is-maasla-yapilacak-is-degil,1131755″ />

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir