Cinsel Saldırıyla Suçlanıyordu: Filmleri Oynatılmayacak!

Son dönemde basına yansıyan açıklamalarının ardından, Depardieu’nun başrolde olduğu filmlerin ikinci bir açıklamaya kadar kanalın programından çıkarıldığını doğruladı.

Sözcü, aktörün oynadığı filmler karşısında ‘kamuoyunun incinmiş hissedebileceğine’ işaret ederek filmlerin hangi süreyle gösterilmeyeceğiyle ilgili bir son tarih vermedi.

CİNSEL SALDIRI İDDİALARI

Gérard Depardieu’ya daha önce birden fazla kez ‘cinsel saldırı’ suçlaması yöneltilmişti. Son olarak, Depardieu, hakkında çekilen bir belgeselde, Kuzey Kore’ye yaptığı bir iş gezisinde görülüyor, burada genç çevirmenine cinsiyetçi ifadelerde bulunarak, “124 kiloyum, ereksiyon halinde 126” diyordu. At üstündeki 10 yaşlarında bir kız çocuk hakkında ise Fransız aktör, “At dört nala gittiğinde orgazm oluyor” ifadelerini kullanıyordu.

GAZETECİ BAZA’DAN İSPANYA’DA SUÇ DUYURUSU

Son olarak İspanyol gazeteci ve yazar Ruth Baza, Gérard Depardieu hakkında ‘cinsel saldırı’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuş, Depardieu’nun bundan yaklaşık 30 yıl önce Fransa’nın başkenti Paris’te kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu söylemişti.

Fransa’nın AFP haber ajansına açıklamada bulunan 51 yaşındaki yazar, hakkında İspanya polisine başvurduğu cinsel saldırı olayının 12 Ekim 1995’te Cinemania dergisi için Depardieu ile röportaj yaptığı sırada gerçekleştiğini anlatmıştı. Buna göre, söz konusu olay, Ruth Baza 23, Gérard Depardieu 46 yaşındayken yaşanmıştı. Baza, rızası olmadan gerçekleşen olay sırasında ‘felç olmuş gibi hissettiğini’ ifade etti.

2021’de de Depardieu, oyuncu Charlotte Arnould’un açtığı davada tecavüz ve cinsel saldırı ile suçlanmıştı. 2018 yılında, Arnould 22 yaşındayken Paris’te gerçekleştiği ifade edilen cinsel saldırı hakkındaki iddiaları Depardieu ‘temelsiz’ diyerek reddetmişti. Paris’te bir mahkeme ise geçen yıl söz konusu suçlamaların düşürülmesi talebini reddetmiş ve Depardieu’ya suçlama yöneltilmesi için ‘ciddi ve doğrulanmış’ kanıtlar olduğuna hükmetmişti. Bu ay Fransa televizyonlarında 74 yaşındaki oyuncunun cinsiyetçi ifadeler kullanan görüntülerinin yer alması ise kendisine yönelik suçlamaları yeniden gündeme getirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir