Final Cut Pro, yüz ve nesne takibini geliştirmek için Apple’ın en yeni çiplerini kullanacak

Şirkete göre güncellenen video düzenleme paketi, nesne ve yüz izlemeyle daha iyi sonuçlar elde etmek için yeni bir makine öğrenimi modelinden yararlanacak. Ek olarak, H.264 ve HEVC kodlaması, Apple silikonun medya motorlarının gelişmiş eşzamanlı işlemesi sayesinde görünüşe göre daha hızlı olacak.

Kullanıcı deneyimi tarafında, yeni Final Cut Pro, otomatik zaman çizelgesi kaydırmanın yanı sıra, üst üste binen bağlantılı kliplerden oluşan seçilen bir grubu tek bir hikaye akışında basitleştirme seçeneği ve bağlantılı klipleri mevcut bağlantılı hikayelerle birleştirme yeteneği ile birlikte geliyor.

Final Cut Pro, yüz ve nesne takibini geliştirmek için Apple’ın en yeni çiplerini kullanacak

iPad için Final Cut Pro’da ise kullanıcılar yeni seslendirme kayıt aracından, eklenen renk derecelendirme ön ayarlarından, yeni başlıklardan, genel iş akışı iyileştirmelerinden ve pro kamera modunda stabilizasyon aracından yararlanabilecek. Final Cut Pro’nun hem Mac hem de iPad sürümleri bu ayın sonlarında güncellemelerini alacak.

Apple, müzik oluşturmaya odaklanması gerekenler için Logic Pro’yu da bazı kullanışlı yeni araçlarla güncelledi. Hem Mac hem de iPad sürümleri için, “dinamikleri, frekans dengesini, tınıyı ve ses yüksekliğini” analiz edip ayarlayarak ses miksajınızı iyileştirmeye yardımcı olduğunu iddia eden yeni bir Mastering Assistant var. Karışımınızı oluşturma sürecinin herhangi bir noktasında hassaslaştırmak için bu aracı kullanabilirsiniz. Bir başka iyi haber de, dijital kırpmayı önlemek ve düşük seviyeli hassasiyeti artırmak için Logic Pro’nun her iki çeşidinin de uyumlu ses arayüzleriyle kullanıldığında artık 32 bit kayan kaydı desteklemesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir