Muammer Ketenci’nin Kadınları Hedef Alan Kan Dondurucu Sözleri!: ‘Tacizi Bırak, Tecavüz Bile Ederler’

Ünlü modacının kadınların ‘açık’ giyinmesi yüzünden erkeklerin taciz ettiğini söylediği sözler büyük tepkilere neden oldu. Ünlü isimlerin sahne kostümlerini hazırlayan ve açıklamalarıyla sık sık gündem olan ünlü modacı Muammer Ketenci bu defa kadınlarla ilgili yaptığı açıklamalarla magazin gündeminde yer almayı başardı.

“TECAVÜZ BİLE EDERLER”
Türkiye’nin en bilinen modacılarından biri olan Muammer Ketenci düzenlediği defilelerin yanı sıra katıldığı programlarla da öne çıkmayı başarıyor. Yaptığı açıklamalarla sık sık dikkat çeken Ketenci, bu sefer de KRT ekranlarında yayınlanan Mevzu Gündem programına konuk olarak katıldı. Ketenci’nin programda kadınlarla ilgili sözü tepkilere neden oldu.

Ece Erken ve Işıl Donat’ın sunuculuğunu yaptığı programda Yeliz Yeşilmen’in kadınlara “Özgür olun” dediği paylaşımdan sözedildi. Ece Erken’in paylaşımdaki notu okumasının ardından söze giren Ketenci, “Yeliz burada Türk kadınlarının hepsinde kendi göğüs ve bacağının olduğunu zannederek “özgür kalın” demiş” ifadelerini kullandı. Muammer Ketenci, “Yanlış anlarlar, k.çlarını açar bizim kızlar! Benim dediğim her şey doğru. Sen Nişantaşı’ndaki kızları gördün mü Ece? Göğüslerinin yarısı dışarıda” dedi.

Muammer Ketenci’nin “Kızları düşünebiliyor musun? Anadan üryan ortada dolaşacaklar. Sonra da diyorlar ki erkekler bunları taciz etti. Tacizi bırak, tecavüz bile ederler” sözleri stüdyodakileri sinirlendirdi. O sözleri duyan Ece Erken “Allah korusun. Doğru diyorsun ama senin demek istediğin şey farklı, onu söyleme” dedi. Işıl Donat ise “Yok, o kadar da değil!” sözleriyle tepki gösterdi.

TEPKİ ÇEKEN YORUMLAR ALDI

“Erkek adam bu abi! Açma abi açma, adamı azdıracağın biçimde açma. Bu iç güdüsü” diyerek yine skandala imza atan Ketenci’ye Ece Erken, “Sana bir şey söyleceğim. Erkeğin iç güdüsü de böyle diyerek de yanlış. Neden? Bir kadının dekolte giymesi erkeklere açığım ya da erkeklerin onu taciz edebilmesi demek değildir!” Ketenci’nin sözleri sosyal medyada tepkilerin odağı oldu. “Herkes istediğini giyebilir”, “Açıklaması huzursuz etti”, “Açıklamaları şaşırttı”, “Daha neler” şeklinde yorumlar yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir