Nubia Z60 Ultra, lansman öncesi sızıntılarla gündemde

Nubia, Çin yerel saati ile 19 Aralık günü saat 14:00’te Nubia Z60 Ultra modelini tanıtacağını duyurdu. Bu tanıtım, bu yılın Mart ayında duyurulan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip Z50 Ultra’nın yerini alacak. Son sızıntılar, Z60 Ultra hakkında birçok detayı ortaya çıkarsa da, tanıtım afişi sadece lansman tarihini onaylamaktan öteye gitmiyor. İşte cihazın beklenen özellikleri:

Nubia Z60 Ultra, 6.8 inç OLED ekran ile gelecek ve bu ekranın 1.5K çözünürlük ve muhtemelen 120Hz yenileme hızı sunması bekleniyor. Ekranının ilgi çekici yönü, delikli yapıya sahip olmaması, yani şirketin beşinci nesil ekran altı selfie kamerası çözümü sayesinde gerçek bir tam ekran deneyimi sunacak olması.

Nubia Z60 Ultra, lansman öncesi sızıntılarla gündemde

Cihazın arka kamera kurulumu, OIS destekli 50 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş açılı lens ve OmniVision OV64B 64 megapiksel periskop telefoto kamera içerecek. Bu son kamera, diğer amiral gemisi telefonlarda olduğu gibi 3x optik zoom desteği sunması bekleniyor.

Z60 Ultra‘nın kalbinde, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ve 80W şarj destekli 6,000mAh batarya bulunacak. Selefi gibi, bu modelin de 16 GB’a kadar LPDDR5x RAM ve 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama ile gelmesi bekleniyor. Cihazın, MyOS tabanlı Android 14 ile piyasaya sürülmesi öngörülüyor. Yeni bir sızıntı, cihazın IP68 derecesine sahip toz geçirmez ve suya dayanıklı olacağını iddia ediyor.

Yaklaşan lansman etkinliğinde, Nubia Z50 SE adında başka bir telefonun da tanıtılacağı söyleniyor. Bu modelin, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip uygun fiyatlı bir amiral gemisi telefon olacağı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir