Şeyh Sait paylaşımını eleştiren Zafer Partisi il başkanı tehdit edildi, hakarete uğradı

Şeyh Sait, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin inşa ettiği bulvara adının verilmesiyle bir kez daha gündeme geldi. Şeyh Sait’in üçüncü kuşak torunu olan AKP Erzurum Milletvekili Abdurrahim Fırat, “Bazı terbiyesiz ve ahlaksız zevatların Şeyh Sait Efendi hakkında sarf ettiği beyanlar hakkında TCK hükümlerine göre hakaret oluşturan sözler nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımızı ve Şeyh Sait Efendinin sahipsiz olmadığı kamuoyuna beyan ederim” paylaşımında bulundu.

ÖZDAĞ: CANI CEHENNEME

Bunun üzerine vatandaşlar sosyal medyada Fırat’a tepki gösterirken, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da “Şeyh Said denilen İngiliz ajanı, eli kanlı vatan hainini savunan vatan hainlerinin de canı cehenneme” diyerek Fırat’ı etiketledi.

“ELİ KANLI İSYANCI VATAN HAİNİDİR”

Zafer Partisi Erzurum İl Başkanı Abdülhamit Uzun da yaptığı paylaşımla tartışmaya katıldı. Uzun, “Erzurum Ak Parti Milletvekili Abdurrahim Fırat’ı canlı yayında dilediği kanalda Şeyh Sait hakkında ve dilediği her konuda tartışmaya davet ediyorum. Şeyh Sait İngilizlerle işbirliği yapmış, eli kanlı isyancı, vatan hainidir. Erzurum’da İYİ Parti – CHP kurmaylarının iş bilmezliğinden dolayı vekil seçilmiş birisin. Seçim dönemi saha çalışmasında fotoğraf çekilip seçmenden kopan, ortalıktan kaybolan birisin. Ak Parti seçmenini de ciddi şekilde rahatsız eden AKP oylarının düşmesinde senin adaylığın ve Belediye Başkanlarının Orta Çağ zihniyeti etkili oldu. Devam edin. 5 yıl sonra bu şehirde esameniz okunmayacak. Okuma-yazma olmadan da avukatlık veya milletvekilliği yapılabilindiğini şehrimize gösteriyorsun. Okuma-yazma da varsa ekteki kitabı öneriyorum” diyerek Ümit Doğan’ın yazdığı ‘Şeyh Said İsyanı ve Gerçekler’ isimli kitabı paylaştı.

TEHDİT EDİLDİ, HAKARETE UĞRADI

AKP Erzurum Milletvekili Abdurrahim Fırat, bu paylaşımın ardından İl Başkanı Uzun’u sosyal medyada engelledi. Ardından birçok sahte hesap üzerinden tehdit edilen ve hakarete uğrayan Zafer Partisi İl Başkanı Abdülhamit Uzun, avukatı aracıyla suç duyurusunda bulundu.

UZUN: CANLI YAYINA DAVET ETTİM

Milletvekili Fırat’ı konuyu tartışmak için istediği platformda canlı yayına davet ettiğini belirten İl Başkanı Uzun, “Eleştiriyi kaldıramadı ki beni sosyal medya hesaplarından engelledi. Hemen ardından tehdit ve hakaret mesajları gelmeye başladı. Avukatım aracılığıyla suç duyurusunda bulundum. Ben söylediklerimin arkasındayım. Şeyh Sait İngilizlerle işbirliği yapmış ve Milli Mücadele karşısında eli kanlı bir vatan hainidir. Bunu savunanların da aynı Genel Başkanımızın da dediği gibi canı cehenneme. Öyle tehditle hakaretle bizleri susturamazlar” diye konuştu.

Bu arada AKP’li Fırat, konuyla ilgili başka bir paylaşımda bulunmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir