Soğuk ve kar bitmiyor… Hafta sonu hava durumuna dikkat!

Yurdun birçok şehrinde soğuk ve karlı hava dalgası etkisini göstermeye devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan tahminlere göre yarın yurdun özellikle kuzey ve doğu kesimlerinde kar yağışı etkili olacak. Pazar günü yağışlar etkisini kaybetse de soğuk hava kendini göstermeye devam edecek. Pazartesi günü hava sıcaklıklarının yükselişe geçmesi beklenirken gelecek salıdan itibaren yağmurlu günler başlayacak.

KAR YER YER KUVVETLENECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’nun yağmur ve sağanak yağışlı, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu’nun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Hatay, Rize ve Artvin kıyılarında kuvvetli yağmur; Hakkari ve Bitlis çevreleri, Muş ve Van’ın güney ilçeleri ile Rize ve Artvin’in iç ve yüksek kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara’nın batısı ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir