Sözcü’den önemli çağrı: “Sözcü’ye sahip çıkın gazetenizi ısrarla isteyin”

Gazetenin bugün yayınladığı çağrıda şu ifadelere yer verildi:

“Bayide gazetesini bulamayan kıymetli okurlarımıza çağrı:

SÖZCÜ Gazetesi’nin satış noktalarına çok geç geldiği, hatta bazı günler hiç gelmediğine ilişkin şikayetleri son haftalarda artık daha sık almaktayız.

Öncelikle şunu belirtelim ki bu gecikmeler gazetemizden kaynaklanmıyor. Biz baskımızı zamanında yaparak gazeteleri dağıtım firmasına ulaştırıyoruz.

Ancak dağıtım firmasının geç saatlerde oynanan maçların sonuçlarının yayınlanması için “protokol” adı altında dağıtım saatlerini ileri alması gazetenin bayilere çok geç ulaşmasına neden oluyor.

Son haftalarda hemen her gün geç saatlerde oynanan maçlar nedeniyle gecikme şikayetleri de yoğunlaştı. Çünkü gazetemiz neredeyse her gün bayilere geç ulaşmaktadır.

Erken saatte bayiye gidip gazetemizin henüz gelmediğini gören okurlarımız sonraki saatlerde tekrar bayiye gitmek zorunda kalarak mağdur olmakta ya da bayinin uzak olması nedeniyle tekrar (ikinci defa) gidememektedir.

Bazı okurlarımız ise bu gecikmenin sürekli olduğu kanaatiyle, problem olmayan günlerde dağıtımın yine geç olacağını düşünerek gazete almaya gitmemektedir.

Okurlarımızın karşılaştığı bu zorluklar aynı zamanda gazetemizde ciddi satış kayıplarına yol açmaktadır.

Gazetelerin erken dağıtılması için protokol uygulamasının iptal edilmesi konusunu dağıtım firmasıyla görüştük fakat maalesef sonuç alamadık.

Hiçbir kurum ve kuruluşla bağı olmayan… Tek gücü ve yaşam kaynağı okuyucularının her gün aldığı 1 adet gazete olan…

Okurlarından aldığı bu güçle özgür ve bağımsız yayın yapan SÖZCÜ Gazetesi olarak bayiye geç de gelse gazetemizi almakta ısrar ederek desteğinizi sürdüreceğinize inanıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir