Yeniden Refah Partisi’nden ittifak mesajı: Adil, dengeli, partimizin gücünü gözeten…

Yeniden Refah Partisi (Yeniden Refah) Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında basın toplantısı düzenledi.

‘ANLAŞMALAR İPTAL EDİLMEDİĞİ SÜRECE GAZZE’DE SOYKIRIM DEVAM EDECEK’

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, “İsrail’in Gazze’deki soykırımının durdurulması için gerek Türkiye’nin gerekse İslam dünyasının, üzerine düşenleri yapmadığını” söyleyen Suat Kılıç, “İsrail’e lojistik devam ettiği sürece, uluslararası ticaret kesilmediği ve anlaşmalar askıya alınmadığı sürece, Avrupa Adalet Divanı’ndan Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne kadar uluslararası hukuk müesseseleri harekete geçirilemediği takdirde, ‘yüzyılın Hitleri’ Netanyahu, Gazze’deki soykırımına devam edecektir. Galata’daki boykot çağrısının sözde kalmamasını, eyleme geçirilmesini bekliyoruz” diye konuştu

‘İTTİFAK TEKLİFİNİN İÇİN BOŞ OLURSA EVET DİYEMEYİZ’

Konuşmasının ardından soruları yanıtlayan Suat Kılıç, yerel seçimde AK Parti’yle ittifak konusunda “bazı illerde belediye başkanlığı adaylık taleplerinin kabul edilmediği” iddialarına ilişkin soru üzerine, şunları söyledi:

“İcap kabul sözleşme serbestisi var bu işlerde, onlar bir teklifte bulunacaklar. Biz teklifi kabul ettiğimiz takdirde zaten yerel seçime yönelik bir ittifak kurulmuş olacak. Eğer ki önerileri, bizim tarafımızdan kabul görecek dengeli ve adil öneriler olmazsa, önerilerini kabul etmemiz mümkün olmayacak. O nedenle AK Parti heyeti, Yeniden Refah Partisine adil, dengeli, partimizin gücünü, halktaki karşılığını gözeten bir teklif paketiyle gelirse, yapılacak değerlendirmenin neticesine göre bir iş birliği durumu netleşmiş olacak. Ama teklif içeriksiz olursa, Yeniden Refah Partisi’nin gücü ve kapasitesi görmezlikten gelinirse, elbette ki böyle bir teklife ‘evet’ demek mümkün olmayacak.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir